Инфовести

Зимскиот распуст за учениците продолжен е до 23 јануари

Зимскиот распуст за учениците продолжен е до 23 јануари

Зимскиот распуст за учениците ќе биде продолжен за пет дена, односно наместо на 18 јануари распустот е продолжен до 23 јануари, ваква одлука донесе Комисијата за заразни болести. Ваквата одлука... повеќе

pokana-za-zenska-tribina-naslovena Женска трибина за унапредување на детското здравје

Женска трибина за унапредување на детското здравје,... повеќе

2 „ПХАРМАС“ со кампања „Хранете се здраво за детство среќно и убаво“

Хрватската фармацевтска компанија ПхармаС почна нова кампања... повеќе

volvo kids Volvo Cars лансира безбедни, удобни и комфорни детски седишта

Безбедноста на сите патници во автомобилите на... повеќе

Едукативни содржини

Ако стомакот ви е како лубеница, значи носите девојче

Ако стомакот ви е како лубеница, значи носите девојче

Многу идни родители со нетрпение чекаат да дознаат дали ќе имаат ќерќичка или синче. Радоста е голема, без оглед кој е полот на детето. Денеска со еден ултразвук може да... повеќе

mlecen zab Најново истражување: Млечните заби на децата треба да се чуваат

Кога на детето ќе му падне млечно запче, многу родители... повеќе

bezbednost na deca vo soobrakjajot Видео: Не го врзувајте детето во седиште за кола со зимска јакна

Во текот на зимскиот период, кога се возите во автомобил,... повеќе

bs_tenwaystohealth_3 Решение за децата кои се разболуваат често

Кога започнува зимата еден од најголемите нервози кај родителите е... повеќе

Забавно катче

Видео: Реклама на „Evian“ која ќе ве насмее

Видео: Реклама на „Evian“ која ќе ве насмее

... повеќе

Ca od mleko Опасностите од внесување на премногу калциум (Ca)

Калциумот е од суштинско значење за здравјето на човекот. Факт... повеќе

Како да му објасните на детето кој е Дедо Мраз Како да му објасните на детето кој е Дедо Мраз

Полека започнува предновогодишната еуфорија. Поголемиот број на домови веќе се... повеќе

Здрав детски развој (0 до 3 месеци) Видео: Педијатар со совет до родителите како да го смират бебето кога плаче

Доктор Хамилтон, инаку познат педијатар од Санта Моника – Калифорнија, има... повеќе

Веб порталот moebebe.com.mk нуди содржини од информативен и едукативен карактер, содржините не се замена за стручен лекарски совет. Доколку имате некој здравствен проблем, Вие или Вашето дете, побарајте стручно лекарско мислење.

Содржините на порталот МоеБебе се заштитени со Законот за авторски права.
За секоја форма на користење на делови од овој веб сајт или цели статии за комерцијални цели, потребна е писмена согласност од администраторите на овој портал.